Prawnik, który poprowadzi Cię przez postępowanie rozwodowe
Rozwód potrafi być jednym z najbardziej traumatycznych doświadczeń w życiu. Pozwól sobie pomóc w kwestiach prawnych i skup się na swoim nowym życiu.
Poznaj koszty prowadzenia sprawy rozwodowej
Bezpłatnie przekażemy wycenę prowadzenia sprawy
Jestem radcą prawnym, absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, na którym ukończyłem studia na kierunku administracja, a następnie prawo. Od 2017 roku jestem członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Doświadczenie zawodowe zdobywałem już od 2013 roku współpracując z renomowanymi trójmiejskimi kancelariami. Od 2018 roku prowadzę własną działalność gospodarczą.
Krzysztof Malejko
RADCA PRAWNY,
ZAŁOŻYCIEL M.IN. Pismoteka.pl ORAZ PrawoKreatywnych.pl
Co otrzymują moi klienci?
Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Jednak wiedząc jak przebiega postępowanie i znając potrzeby moich klientów najcześciej w skład naszych usług wchodzi.
- ANALIZA TWOJEJ SPRAWY
- PORADA
- SPORZĄDZANIE PISM(POZWY, ZABEZPIECZENIA, ZAŻALENIA, ITD.)
- KONTAKTY Z SĄDAMI ORAZ DRUGĄ STRONĄ
- PRZYGOTOWANIE DO ROZPRAWY
- ZASTĘPSTWO NA ROZPRAWACH
- OPIEKA PRAWNA W DANEJ SPRAWIE
Indywidualne podejście
Doświadczenie procesowe
Zaangażowanie
Rzetelność
Dostępność
Jasne zasady współpracy
Dlaczego inni korzystają z moich usług?
Kancelaria w liczbach
Zostaw do siebie kontakt, a bezpłatnie wycenimy twoją sprawę.
Najczęściej zadawane pytania.
Zgodnie z art. 26 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych opłata od pozwu rozwodowego wynosi 600 zł. W przypadku orzeczenia rozwodu bez orzekania o winie stronie zostanie zwrócona połowa opłaty. Należy mieć również na uwadze, że w pozwie rozwodowym mogą być poruszone również inne kwestie, takie jak podział majątku. W tym przypadku należy dodatkowo uiścić opłatę w wysokości 1000 zł.
Sądem właściwym do rozpoznawania sprawy rozwodowej jest sąd okręgowy, właściwy ze względu na ostatnie miejsce zamieszkania małżonków, jeśli chociaż jeden w dalszym ciagu tam zamieszkuje lub jest to jego miejsce zwykłego pobytu. W przypadku braku takiego miejsca właściwym jest sąd dla miejsca zamieszkania pozwanego.
Tak, istotny jest tutaj okres przedawnienia, który wnosi 3 lata. Oznacza to, że można dochodzić zapłaty alimentów w okresie 3 lat od wniesienia pozwu o alimenty.