Sprawy cywilne
Dochodzenie należności
Odszkodowania

Co m.in. możemy Ci zaproponować w ramach naszych usług?

Sprzedaż
Rękojmia

Roszczenia wynikające z umowy sprzedaży, w tym sprawy o zapłatę oraz z tytułu rękojmi. Pomagamy również przy sporządzaniu umów oraz nadzorowaniu transakcji.

Odszkodowania i zadośćuczynienia

Reprezentujemy klientów w postępowaniach odszkodowawczych, w tym szkód na osobie oraz wynikających z ubezpieczenia OC.

Roboty budowlane

Pomagamy przy sprawach dotyczących robót budowlanych, w tym niewykonania lub nienależytego wykonania.

Najem
Dzierżawa

Doradzamy przy sporządzaniu umów oraz reprezentujemy klientów w postępowaniach wynikających z powyższych stosunków prawnych.

Inne

reprezentujemy klientów w pozostałych postępowaniach wynikających z prawa cywilnego, w tym m.in. naruszenia dóbr osobistych, ochrony własności, zasiedzenia.

Najczęściej zadawane pytania.

Czy przy rękojmi ma znaczenie to, że jestem przedsiębiorcą lub też konsumentem?

Tak, status kupca ma duże znaczenie, ponieważ osoba posiadająca status konsumenta jest mocniej chroniona przez ustawy. Przyjmuje się, że osoba będąca przedsiębiorcą posiada większe doświadczenie w obrocie prawnym, dlatego też powinno się od niej wymagać większej dokładności. 

Miałem kolizję drogową. Drugi kierowca przyjął odpowiedzialność. Zgłosiłem sprawę do jego ubezpieczyciela, który wypłacił mi za małe odszkodowanie. Kogo mam teraz pozwać?

W przypadku roszczenia wynikającego z OC wierzyciel może pozwać zarówno sprawcę jak i jego towarzystwo ubezpieczeniowe. Najcześciej jednak pozywa się towarzystwo ubezpieczeniowe. 

Po jakim czasie można uznać, że zasiedziałem nieruchomość?

Zgodnie z kodeksem cywilnym w przypadku nieruchomości uznaje się, że dana osoba staje się jej właścicielem pod 20 lub 30 latach samoistnego posiadania. W przypadku posiadania w dobrej wierze termin wynosi 20 lat, a przy złej wierze – 30 lat. 

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Kontakt

Kliknij by się ze mną skontaktować 

Potrzebujesz pomocy?
Napisz!